Що обрати: стінопис чи шпалери?

Робити чи не робити художній розпис стін в інтер’єрі, – питання актуальне і часом непросте. У цій статті ми з’ясуємо, які об’єктивні плюси й мінуси є у стінопису. Та порівняємо його з фотошпалерами за деякими важливими характеристиками. 
Отже, почнемо з найважливішого. Художній розпис стін – це витвір мистецтва. Це престижно і благородно. Сучасні фотошпалери також можуть виглядати як витвір мистецтва. Але ж ми завжди відчуваємо, де шкіра, а де якісний дерматин.

1. Гнучкість
Фотошпалери – прямокутні неткані полотна, зображення на яких уже надруковані. Змінити їх неможливо. Тому, якщо важлива частина малюнку на фотошпалерах не уміщається на стіні, тоді буде тигр без вуха чи без лапи. Це, звичайно, гіперболізований приклад, але зрозумілий. Художній розпис можна назвати гнучким. Уже на етапі реалізації професійний художник має змогу перекомпонувати зображення, зменшити/збільшити елементи, якщо виникає така потреба. Це дозволяє ідеально вписати розпис у простір, замаскувати нерівності тощо.

Роспись стен

2. Колір
При художньому розписі стін можна бути впевненим у тому, що колір зображення ідеально пасуватиме до інтер`єру. По-перше, колір узгоджується
перед початком роботи. У нас є послуга виготовлення зразка. По-друге, насиченість, відтінок, кольоровість можна корегувати вже під час роботи. З фотошпалерами складно вгадати з кольором. Іноді буває, що основний колір інтер’єру такий же, як і на шпалерах, але відтінок інший. Це викликає дисонанс кольору з іншими об`єктами приміщення.

3. Час
Стінопис – це довговічна історія. Він витримає десятиліття, а може і століття. Спеціальний захисний лак збереже колір і захистить зображення від фізичних ушкоджень. А можливість реставрації максимально подовжить його життя.

Термін служби будь-яких шпалер обмежений. Вони вицвітають, колір стає не таким насиченим, клей, на яких тримаються шпалери, з часом втрачає свої властивості.

4. Реставрація 
Фотошпалери відновленню не підлягають. Дуже складно непомітно замінити на шпалерах маленький ушкоджений елемент. Отже, для реставрації потрібно буде просто зробити ремонт. Купити нові й переклеїти.

Розпис на стіні дозволяє реставрувати пошкоджені ділянки без повного перекриття. А сучасні технології та високоякісні матеріали, які використовують наші художники під час розпису, дозволяють робити (і надалі – реставрувати) стінопис у будь-яких приміщеннях, у тому числі санвузлах, басейнах, фасадах, меблях, підлогах, робочих зонах на кухні, ін.

5. Якість 
Художній розпис стін – це безшовний якісний живопис. Основний мінус шпалер у тому, що у них є шви. Тому, якщо йдеться про якість зображення при реалізації масштабних проєктів, завжди виграє стінопис, який не має обмежень за розмірами й озміщенням поверхні. Фотошпалери, навіть великі дорогі полотна, мають обмеження за розмірами.

6. Різноманіття
Хоча сьогодні на ринку представлена величезна кількість изайнерських шпалер і фотошпалер, дуже складно знайти саме ті, що пасуватимемо вашому дизайну інтер’єру. Хоча вибір великий, але він обмежений. 

Щодо стінопису, тут різноманіття дорівнює нескінченність. Бо безмежна фантазія людини й неосяжний її творчий потенціал. Ми можемо намалювати будь-що де завгодно. Чи то золотий фенікс на старому комоді, чи маки на бетоні у ванній кімнаті, чи око коханої у спальні. Будь-що.

Тут слід нагадати й про оптичні ілюзії, які може створювати стінопис (буквальні, фізіологічні, когнітивні). Завдяки розпису стін можна візуально розширити простір, підняти стелю або взагалі стерти кордони, створивши, наприклад, неймовірний морський пейзаж.

7. Ціна
Ціна стінопису залежить від складності сюжету, стилю і площі. Це дозволяє, враховуючи бюджет, контролювати та коригувати витрати. Зробити розпис однієї стіни, наприклад, а не всіх.
Фотошпалери мають фіксовану ціну. Вона нижча за ціну художнього розпису, але часто – не на багато.

Отже, якщо вам потрібен легкий, швидкий і бюджетний варіант нанесення зображення на стіну – це безперечно шпалери. На сьогодні ринок пропонує багатий вибір цікавих шпалер.

Якщо ви створюєте якісний унікальний дизайн і шукаєте нові рішення оформлення простору, ними можуть стати вироблені на замовлення елементи декору та стінопис. Саме вони індивідуалізують простір і надають йому ознак неповторності.