Стиль шинуазрі.
Звідки прийшов і чому залишився

Шинуазрі – екзотичний, витончений, трохи театральний стиль мистецтва, який являє собою імітацію художніх традицій майстрів Китаю і Східної Азії.

Естетика шинуазрі з’явилася в XVII столітті. Оригінальні китайські твори мистецтва тоді (як і зараз) коштували дорого, тому європейські художники стали імітувати китайський стиль.

Роспись шинуазри

Особливої популярності стиль шинуазрі набув у Франції, а саме у створенні витворів декоративно-ужиткового мистецтва. Французькі художники вдало копіювали розписи оригінальних китайських ширм та вигадували власні китайські сюжети при створенні паперових шпалер, гобеленів, розпису одягу, парасольок, віял для дам. Нерідко роботи у стилі європейського шинуазрі виглядали досить поверхнево через зображення вигаданих, нереальних сцен з життя китайських танцівниць, принцес і пастухів. Попри це, попит на такі фантазійні вироби був украй великий.

Роспись Шинуазри

Найбільш популярними художниками, що працювали у стилі шинуазрі у ті часи, були Франсуа Буше і Антуан Ватто. Вони писали на замовлення картини та картони для гобеленів, зображуючи дивовижних птахів, вишукані сади та сцени придворного життя. Іноді зображення доповнювалися вишивкою.

Роспись шинуазри

У інтер’єрі стиль шинуазрі поєднували з бароко та рококо, елементи декору багато золотили або лакували, прикрашали інкрустаціями. Класичними кольорами були синій та білий.  Майже у кожній європейській резиденції почали з’являтися «китайські» кімнати або кабінети, з рясним декором, асиметрією, акцентом на матеріали та імітацією китайських традицій. 

Найпопулярнішим декоративним елементом інтер’єру були складні ширми, прикрашені квітами, птахами та романтичними сценами з китайської літератури. До речі, улюбленим елементом декору інтер’єру Коко Шанель була  мерехтливо чорно-золота коромандельська ширма у стилі шинуазрі. Ще один цікавий факт – саме завдяки імітації китайським традиціям у Європі почали носити туфлі без задників – мюлі, які залишаються популярними й у XXI столітті. 

Роспись Шинуазри

Шинуазрі донині залишається модним трендом, його полюбляють модельєри  та дизайнери інтер’єру. Фантастичні пейзажі, витончені лінії, грайливі забарвлення допомагають створювати неймовірні декоративні предмети, філософія яких ґрунтується на духовності й величі природи, як і вся східна естетика. 

Серед найбільш упізнаваних поціновувачів шинуазрі на сьогодні можна виділити інтер’єрний англійський бренд  DE GOURNAY, який виробляє сучасні та класичні колекції ексклюзивних шпалер та декоративних тканин найвищої якості. 

Дизайнерські тканини й шпалери DE GOURNAY у стилі «шинуазрі» традиційно розписують вручну. Їх пишність і стильність додає неповторну витонченість сучасним інтер’єр.

Роспись Шинуазри

У цій статті ми використовуємо фотографії наших проектів. Якщо Вам потрібний розпис стін у стилі “шинуазрі” – залишайте заявку або дзвоніть за номером +38 098 467 6517.

У вас есть подобная задача?
Получите консультацию.