Текстиль в інтер’єрі та екстер'єрі

 

Текстильне оформлення інтер’єру та екстер’єру – етапи, які додають приміщенню комфорту та краси. Про текстильне декорування інтер’єру, а саме вибір дизайну, тканини та пошиття текстильних виробів для інтер’єру, ми писали у попередній статті . Щодо текстильного оформлення екстер’єру, з’ясуймо що тут до чого.

Текстиль в интерьере и экстерьере

Тканини для екстер’єру або «вуличні» тканини

Тканини для екстер’єру – це сучасні декоративні тканини, які призначені для використання на вулиці, їх застосовують для оформлення кафе, ресторанів, зимових садів, домашніх терас, відкритих майданчиків.

Тканини для екстер’єру повинні бути:

  • міцними;
  • щільними;
  • жорсткими.

Міцність і зносостійкість тканини перевіряються за допомогою тесту Мартіндейла. Для цього на виробництві тканину монтують на спеціальному утримувачі й починають терти з певним тиском наждачним папером або відрізом вовняної тканини. Залежно від міцності тканини, це інтенсивне тертя може тривати без зупинки від декількох годин до декількох днів. Декоративний текстиль для подушок, наприклад, має витримувати мінімум 10 000 циклів, тканини для оббивки меблів  – від 25 000.

Отже, екстер’єрні тканини  мають бути міцними, стійкими до високої вологості, перепадів температури та поривів вітру. Якісний екстер’єрний текстиль  не вигоряє на сонці, не втрачає кольору та яскравості, при будь-яких погодних умовах зберігає свій зовнішній вигляд. Задекорувати простір дешевою і неякісною тканиною в результаті вийде дорожче, тому що дуже скоро її треба буде змінювати через пошкодження/забруднення/жахливий зовнішній вигляд.

Текстиль в интерьере и экстерьере
Склад екстер’єрних тканин

Часто тканини для екстер’єру мають у складі синтетичні матеріали (акрил, поліпропілен, поліестер). Саме завдяки цьому вони відрізняються високим рівнем зносостійкості.

Акрилові тканини добре пропускають повітря і відштовхують воду. Вони термостійкі, добре захищають від ультрафіолету і відрізняються високою міцністю на розрив. Ще одна перевага акрилових тканин –  на них не утворюється цвіль і грибок, на них не залишаються плями від натуральних барвників (кава, вино, ін.). 

Тканини з поліпропілену – бюджетні, практичні, міцні. Їх часто  використовують у сільському господарстві та медицині не для декорування простору, а з метою захистити об’єкт від шкідливого впливу зовнішнього середовища. 

Поліестерові тканини правдиво імітують природні тканини, але відрізняються вищою зносостійкістю і нижчою ціною. Вони не вбирають запахів, не вицвітають і не вигоряють. Легкі й доступні тканини з поліестеру захистять від дощу, сонця і плісняви, створять атмосферу і прикрасять простір.
Тканини з тефлоновою пропитою відрізняються вологостійкістю та стійкістю до різного виду забруднень. Часто саме з цих тканин шиють скатертини для відкритих веранд кафе та ресторанів.

Текстиль в интерьере и экстерьере
Як і де використовуються текстильні вироби в екстер’єрі?

Простора тераса або симпатична альтанка вже давно стали звичним елементом дизайну будинку, дачі, кафе або ресторану. Красивими й затишними ці об’єкти стають саме завдяки текстильному декоруванню, правильно підібраним матеріалам і цікавим, професійно реалізованим задумам. Отже, спеціальні текстильні матеріали мають прикрашати екстер’єр, захищати від несприятливих факторів зовнішнього середовища, створювати атмосферу.

До текстильного декору екстер’єру відносять:

  • подушки,
  • навіси,
  • штори,
  • скатертини й серветки,
  • гамаки й лежаки,
  • покривала.

Якщо йдеться про дачу або заміський будинок, декорувати можна веранду, альтанку, зону відпочинку біля басейну, зону для барбекю, ґанок будинку, садові меблі. 

Якщо йдеться про заклади Horeca, то декоративного оформлення потребують веранди, зони відпочинку, альтанки, кальянні, тематичні фотозони тощо.

Текстиль в интерьере и экстерьере
Текстиль в екстер’єрі: про що слід пам’ятати

1) Тканина. Тканина для декорування екстер’єру повинна зберігати яскравість та насиченість кольору, бути легкою в експлуатації, стійкою до перепаду температури та підвищеної вологості. Окрім цього, колірна гамма текстилю має бути цікавою і позитивно впливати на емоційний стан людини. 

2) Дизайн. Розглянемо цей пункт на прикладі відкритої тераси заміського будинку. Щодо розробки дизайну тераси, можна взяти за основу дизайн інтер’єру будинку, повторити кольори, продублювати стиль, а можна вибрати сміливі, контрастні кольори, які абсолютно суперечать основному інтер’єру. І зробити з тераси окрему атмосферну зону відпочинку. 

3) Гармонія. Якщо в інтер’єрі текстиль об’єднує всі елементи декору, гармонізуючи їх і довершуючи загальну концепцію дизайну, то в екстер’єрі треба орієнтуватися на ландшафт. І відповідно до краєвидів навкруги підбирати колір і текстуру тканини, розробляти дизайн, декорувати простір, експериментувати та гратися з формами й кольорами.

Текстиль в интерьере и экстерьере

Сьогоднішній споживач вибагливий: він потребує практичності й естетики, а також технологічного максимуму в тандемі з природністю й екологічністю. Тому процес текстильного декорування екстер’єру вимагає професіоналізму і сміливості, а текстильний декоратор завжди має бути в курсі трендів та актуальних технологічних рішень.

Для замовлення виїзду текстильного декоратора DECOR SOLUTIONS телефонуйте +30 98 529 16 58